Cilt Bakımı

Cilt İçin Nar Suyunun Faydaları

Nar, en değerli gıdalardan biri olarak kabul edilir. Kalp sağlığının iyileştirilmesi ve çeşitli hastalıkların önlenmesi veya azaltılmasında oldukça etkilidir. Ayrıca nar, günlük cilt bakım kremi olarak da kullanılır.

Nar Suyunun Faydaları Nelerdir?

Cildinizi UV ışınlarından koruyun. X, UV ışınlarının neden oldukları zararlı kimyasallar cilt kanserine yol açabilir. Oksidasyona ait protein ve DNA hasarına neden olabilir. Nar suyu tüketimi incelemelerde bu tarz yan etkilerin hasarını azaltır. Protein olarak neden olduğu deri ile ultraviyole ışınları, aynı zamanda inhibe üretimi arasında inflamasyona neden sitokinler olarak (polifenoller) nar suyu cildi zararlı ışınlardan korur.

  • Nar suyu, Alaelagak asit (polifenoller) ile birlikte çalışır antosiyanin gibi antioksidanlar içerir. İnhibe büyüme ve kanser yaralarının iyileşmesine yardımcı olur.
  • Nar suyu ekstresi kollajen üretimi gibi hızlı bir şekilde gözlenen artış ile iyileşmesi ve inflamatuar hücreleri genişletmek, fibroblast yara alanı sayısı arasında hızla düşüşü sağlar. İnflamatuar hücrelerin, kasılma ve iltihaplanması narın kolajen etkisiyle düşüşe geçişine ve kaybolmasına elastin ve kollajen üretmesi yardımcı olur. Bu nedenle, nar içmek ömrü uzatır, hızlı bir şekilde iyileşme sürecini hızlandırır ve sorumlu fibroblastlar, kollajen ve Alaalasthyn, dokuyu geliştirir.
  • Nar suyu cildin yaşlanmasını yavaşlatır, ince çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü azaltır. Ciltte koyu lekeler ve sivilcelerin görünümünü azaltır. Cildi derin nemlendirir. Nar suyu, cilde derin bir nem kazandırır, çünkü omega-3 yağ asitlerine ek olarak, bonik asit içerir. Düzenli olarak nar tüketimi saç derisinde saç foliküllerinin büyümesini teşvik eder, saç dökülmesini önler ve tazelik, sağlık ve canlılık verir.
  • Yüz maskesi yaparken çamur maskesi içine bir çorba kaşığı nar sıvısı karıştırıp iyice çırpın sonra yüzünüze sürüp 20 dakika bekletin, daha sonra ılık suyla yıkayın. Cildinizin yumuşak ve parlak olduğunu göreceksiniz.
  • Cildinizin temizlenmesi ve arındırılmasına yardımcı olur. Yüzü ve deriyi toksinlerden arındırmak, gözenekleri açmak için elma sirkesinin içine nar suyu ekleyip yüzünüze sürün cildinizde bu karışım kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın. Böylece cildinizi temizlemiş olacaksınız.

Cildinizi temizlemek ve parlak güzel cilt elde etmek için nar suyunun içine hint yağı, susam yağı Avakado, zeytin yağı, nar taneleri, jojoba yağı gibi doğal yağlar ekleyerek de flavonoidler ve asitlerden korumuş olursunuz. Cilt bakımına ilişkin da fazla içerik için sitemizi takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu