Kaş ve Kirpik Uzatma Yöntemlerinden Birisi: Hint Yağı

Kirpik ve Kaşlar İçin Hint Yağının Faydaları

Hint yağı uzun, kalın kirpiklerin oluşmasına yardımcı olur, ayrıca kırılmaları önler ve kaşların doğal olarak büyümesine yardımcı olur. Tektor tohumlarından elde edilen yağdır, soluk sarıdır ve vücudun sağlığına birçok yarar sağlar. Biz bu yazıda faydaları, kullanım yolları, uzun ve kalın kirpiklerin elde edilmesi, kaşların doğal olarak doldurulması hakkında konuşacağız.

Saç için Hint Yağının Faydaları Nelerdir?  

Saçlı deride enfeksiyonu önler, çünkü kafa derisini enfeksiyondan koruyan ve sağlıklı bir kafa derisi elde eden antibakteriyel maddeler içerir. Beyaz saç veya erken gri saçların görünümünü engeller. Hasarlı saçları tedavi eder. Şampuanlamadan sonra hint yağından bir çay kaşığı kadar saça sürüp beklediğinizde faydasını göreceksiniz.

Cilt için Hint Yağının Faydaları Nelerdir? 

Deri için hint yağının en önemli faydaları şunlardır: Yaşlanma belirtileri ile mücadele etmek, cilde güzel bir görünüm kazandırmak, cildi kurutmak, yüze bir kaç damla hint yağı koymak ve bu adımı haftada iki kez tekrarlamak suretiyle cilde genç bir görünüm kazandırmaya çalışır. Cildi nemlendirir. Göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Streç işaretleri tedavisi üzerinde çalışır. Cilt pigmentasyonunu azaltmaya yardımcı olur.

Hint Yağının Diğer Faydaları Nelerdir? 

Vücut sağlığı için hint yağı yararları şunlardır : Göz duyarlılığını tedavi eder. Gözlerdeki şişliklerin inmesinde yardımcı olur. Sırt ağrısını tedavi eder.

Kirpik ve Kaşlar için Hint Yağı Tarifleri

Bu tarifler, kaşları, kirpikleri ve saçları uzun, çekici hale getirip, yoğunlaşması ve uzatması için etkilidir.

Hindistan Cevizi Yağı ve Hint Yağı

Malzemeler: Hint yağı 1/4 çay kaşığı. Hindistan cevizi yağı 1/2 çay kaşığı.

Tarifi Hazırlama: Yüzü nazikçe losyonla temizleyin ve iyice kurulayın. Malzemeleri bir kaseye koyun ve iyice karıştırın. Karışımı kaşların kıllarına ve kirpiklere parmak uçları ile uygulayın ve nazikçe saçların büyümesine yardımcı olması için doğru masaj yapın. Bütün gece bu şekilde kalsın, ertesi gün hafif bir losyon, ılık su kullanarak yıkayın. Bu tarifi her gün tekrarlayın.

Hint Yağı ve Aloe vera

Bu tarif kaşları ve kirpikleri gerdirir ve kalınlaştırır.

Malzemeler: Bir çorba kaşığı hint yağı. 2 yemek kaşığı aloe vera jeli.

Tarif Hazırlama: Malzemeleri bir kasede iyice karıştırın. Yüzü nazikçe losyonla iyice yıkayın ve iyice kurulayın. Karışıma temiz, boş bir maskara koyun ve kirpiklere ve kaşlara, maskara fırçası ile sürün, tüm gece bırakın ve ertesi gün hafif şekilde ılık su ile yıkayın. Bu tarifi her gün tekrarlayın.

Hint Yağı ve Vazelin

Malzemeler: 1 çay kaşığı hint yağı. 1/2 çay kaşığı vazelin.

Tarif Hazırlama: Yumuşak bir karışım elde etmek için malzemeleri bir kasede iyice karıştırın. Yüzü nazikçe temizleyin ve iyice kurulayın. Maskara fırçası ile kaş ve kirpiklerde karışımı sürün, bütün gece kaldıktan sonra ertesi günü ılık su ile yıkayın. Bu tarifi her gün tekrarlayın.

Hint Yağı ve E Vitamini Yağı

Malzemeler: 1 çay kaşığı hint yağı. E vitamini yağı 1/2 çay kaşığı.

Tarif Hazırlama: Yumuşak bir karışım elde etmek için malzemeleri bir kasede karıştırın. Yüzü nazikçe losyonla iyice yıkayın ve iyice kurulayın. Karışımı temiz bir maskara fırçayla kaşlara, kirpiklere ve saçlara uygulayın, bütün gece bırakın ve ertesi gün hafifçe ılık su ile yıkayın. Bu tarifi her gün tekrarlayın.

Bu yazımızda sizler için Kaş ve Kirpik Uzatma Yöntemleri konusunu ele aldık. Daha fazla içerik için Kadın Blogumuzu takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer başlıklar.

Yorum yapın