Doğru Gelinlik Seçiminin 10 Yolu

İçinde bulunduğumuz aylar yani yaz ve bahar ayları düğün sezonun aktif oldu aylar olduğu hepimizce malum. Nişanlanan çiftler için önemli konulardan biri de elbette ki gelinlik seçimi. İşte işinizi biraz daha kolaylaştırmak için doğru gelinlik seçiminin püf noktalarını bir araya getirdik. Sizde gelinliğinize eğer henüz karar vermediyseniz yazımızı mutlaka okumalısınız.

Doğru Gelinlik Seçimi İçin Şu Adımları İzleyin

Son Dakikaya Bırakmayın

Kiminiz gelinliği seçmek için düğünden günler öncesinde model tercihleri yapıp provalar olurken, kimileriniz ise son dakika ya bırakıp hiç istemediği şekildeki bir gelinlikle evlenmek zorunda kalabiliyor. Bunların her ikisi de gelin adayları için zorluklar oluşturabileceği için bizim size önerimiz 6 veya 3 ay arasında gelinliğinizi seçmeye başlayın. 3 aydan sonrası sizin için risk taşıyabilir, bizden söylemesi!

Tüm Kesimlerden En Az Bir Tane Deneyin

Bana şu model kesinlikle yakışmaz diye düşünerek kendinizi standartlaştırıp tek bir modele odaklanmayın. Mümkün olduğunca bütün gelinlik modellerini deneyin. Çünkü gelinlik denildiğinde birçok model ve çeşit mevcut. Örneğin a-kesim, balık, prenses, uzun kollu, kısa kollu, askılı ya da straplez. Bu türlerin içinde kendinize yakışmayacağını düşündüklerinizden biri hiç ummadığınız şekilde size yakışa bileceğini görebilirsiniz. Bunun için kendinizi model seçiminde sınırlandırmayın.

Bir Gelinliği Asla Duvaksız Denemeyin

Gelinliğe ahenk veren unsurlardan birisi de duvaktır. Duvak olmadığı zaman sıradan ve basit görünebilir. Ondan dolayı gelinlik denediğinizde mutlaka üzerine duvak da deneyiniz ki o zaman çok sade duran bir gelinlik bile duvakla taçlanıp çok farklı bir nuans oluşturabilir.

Yanınıza Fikrine Güvendiğiniz Birini Alın

Öncesinde gelinlik hakkında bir altyapınız yoksa eğer fikrine güvendiğiniz bir arkadaşınız veya tanıdığınız ile birlikte gelinlik seçimine gidebilirsiniz. Bunu yaptığınız zaman arkadaşınızın size yardımcı olması ile birlikte işlerinizi daha hızlandırılmış olur ve zaman kaybetmemiş olursunuz.

Bir Bütçeniz Olsun!

Biz kadınlar kendimize yakışanı almayı ve giymeyi severiz. Elbette ki gelinliğimizin de bize yakışması önemli. Ancak sırf yakışıyor diye de sadece bir gün giyeceğimiz bir kıyafete bir servet yatırmanın da anlamı yok. Bunun için harcaya bileceğimiz bütçemiz ne kadarsa onu bilmeli ve o bütçeye uygun olan gelinlikleri denemeliyiz. Aksi takdirde daha şık ve pahalı gelinlikleri denediğimiz de onların dışında diğer gelinlikleri beğenmekte zorlanırız.

Randevunuzu Günün Sonuna Almayın

Gelinlik bakmak için randevu aldığınızda mümkünse sabah saatlerini tercih etmeniz sizin için yararlı olacaktır. Akşam saatlerini tercih ettiğinizde hem günün yorgunluğuyla doğru karar veremeye bilirsiniz hemde gittiğiniz mekanda ki insanlarda yorgun ve akşam saatlerinde kalabalık olabileceğinden dolayı sabah saatlerini tercih etmenizi öneririz.

Düğün Mekanınızı Göz Önünde Bulundurun

Gelinliğinizi seçtiğinizde düğün mekanınızın ortamına göre tercihte bulunmanız sizin için avantajlı olacaktır. Bunun nedeni ise kapalı bir mekan veya üstü açık bir mekan arasındaki farktan dolayı seçtiğiniz gelinlik de onlara uyum sağlamalıdır.

Düğünden Bir Hafta Önce Mutlaka Prova Yaptırın

Evlilik heyecanı ve telaşıyla koşturmacalardan ve stresten dolayı kilo alınıp veya verilebilmekte. Bundan dolayı düğün olmadan en az 1 hafta önce prova yaptırırsanız gelinliğiniz dar veya bol olmayacaktır.

Son Provaya Düğünde Kullanacağınız Saç, Makyaj, Ayakkabı ve İç Çamaşırı İle Gelin

Gelinliğinizin son anda size bir problem çıkart maması için yapacağınız son prova ya düğünde kullanacağınız saç, ayakkabı, makyaj ve gelinliğiniz desteksiz ise ona uygun çamaşırınızı kullanarak deneme yapmalısınız. Aksi takdirde son anda problem yaşayabilirsiniz.

Önemli Olan Kaç Beden Olduğu Değil, Üzerinize Ne Kadar Oturduğu!

Kendi gününüzün tadını çıkartmanız için gelinliğinizde iyi oturanı tercih etmeniz önemli. Düğün esnasında zayıf görünmek kilo vermek için çabalayan bunun için de bir beden küçük gelinlik almayı tercih edenler gün boyu dar bir gelinliğin içinde sıkıntı yaşayacaklardır.

Bu yazımızda sizler için Doğru Gelinlik Seçiminin 10 Yolu konusunu ele aldık. Daha fazla içerik için Kadın Blogumuzu takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer başlıklar.

Yorum yapın